MƏHƏMMƏDLİDƏ NARKOMAN DÖVLƏTİ TANIMIR
Tarix: 07.05.2023 / 20:05  •   Oxundu: 335 dəfə  •
1970-ci il təvəllüdlü   Dadaşov Xanbala Dadaş  oğlu, Dadaşov Əlibala Dadaş oğlu, Dadaşov Bəybala Dadaş oğlu   ata mülkini ələ keçirmək məqsədilə Mehdiabad Polis şöbəsinin  Xüsusi Sahə Müvəkkili  Səbuhi Məmmədova sığınaraq,  2-ci qrup əlil Dadaşov Əzizbala Dadaş oğluna və həyat yoldaşı Dadaşova Viktoria İntiqam qızının bacısı Dadaşova Sonaxanım Dadaş qızının övladları, 2011-ci il təvəllüdlü Dadaşov  Cəfər Əzizbala oğlu həmçinin  2013-cü il təvəllüdlü  Dadaşov Zəhra Əzizbala qızının üzərinə bıçaqla hücum edərək  öldürəcəyini söyüşlə ifadə etməsindən  dolayı zərərçəkmiş ailə  Daxili İşlər Nazirliylinin 102 çağrı xidmətinə dəfələrlə şikayət  etsələrdə Mehdiabad polisinin reaksiyası bu olmuşdir: “Afristlik etməyin”
Sual yaranır.  Polisin afristlik edirsən ittihamı ilə üz-üzə qalan Dadaşova  Əzizbala Dadaş  oğlu barəsində   eyni zamanda ixtisaslı həkim rəyini verənlər kimlərdir ?
Doğrudanmı bu ölkədə polisə müraciət edən vətəndaş afristdir ?
Fakt üzrə ailə üzvləri Mehdibad Polis Bölməsinin rəisi Ceyhun müəllimə və eyni zamanda Abşeron rayon Polis İdarəsinin  rəisi   Polis Polkovniki Musa Musayevə dəfələrlə müraciət etsələr də müraciətləri nəticəsiz qalmışdır.
Əksinə vətəndaşa dövlət adından yardım etməli olan Mehdiabad Polis şöbəsinin  Xüsusi Sahə Müvəkkili  Səbuhi Məmmədov ailəni əxlaqsız ailə adlandırmaqdan belə çəkinməmişdir.
Narkoman Xanbala Dadaşovun  tənqid və təhqirlərindən zinhara gələn ailə 17 may 2023-cü il tarixdə saat 20: 30 da İDEAL -ın ofisinə gələrək  kömək istədilər.
Görəsən dövlət içərisində  öz kriminal dövlətini yaratmış və dövlət adından  utanc səhnəsi yaşadanların  əməllərindən  Daxli İşlər Naziri Cənab Vilayət Eyvazovun,  Preziden   İlham Əliyev Cənablarının xəbəri  varmı?
Mövzu diqqətimizdədir.